DENNIKN

Mocenský aparát štátu nemá slúžiť na politickú likvidáciu či diskreditáciu politických oponentov (opozície). Podľa výpovede účastníka stretnutí za účasti ministra vnútra Kaliňáka a predsedu vlády Fica, ich témou bolo rozpracovanie a politická diskreditácia politických rivalov prezidenta Kisku a predsedu opozičnej strany OĽaNO Matoviča, čo predstavuje hrubé zneužitie právomocí verejného činiteľa.

Je to elementárny dôkaz toho, že Smer a jeho politickí spojenci, oligarchovia mohli v štáte všetko. Boli chránení a stáli nad zákonom. Politika podľa hesla to je ,,náš človek“ rozobrala právny štát.

Oni nielenže budovali korupciu, klientelizmus, ale mohli vykonšpirovať obvinenia a zdiskreditovať kohokoľvek. Takýto systém nemá s demokraciou nič spoločné.

Zodpovednosť však nenesie len Smer, ale aj jeho koaliční partneri Most aj SNS. To oni im poskytli politické krytie na všetky zločiny a zneužívanie moci. Dnešné svedectvá o fungovaní vlád Smeru sú mementom pre nás všetkých, akú krajinu tu prevádzkovali Fico, Kaliňák, Pellegrini, Bugár, Danko a spol.

Za normálnych okolností by už dávno mali byť na smetisku politických dejín aj so všetkými straníckymi kolegami, ktorí im to pomáhali udržiavať.

Keď pracovali na diskreditácii prezidenta pomocou štátno-mocenských zložiek, je pravdepodobné, že vedeli aj o zámere likvidácie novinára, ktorý bol pre celý aparát vysoko rušivým elementom.

Dnes sa opoziční lídri predháňajú, ako ukončiť vládu, kde oni už nestoja nad zákonom a už nemôžu všetko. Nemali by sme zabúdať, čo majú na rováši ako ani na to, kto všetko sa s nimi spojil, vzdal sa svojich hodnôt a poklesol na ich mentálnu úroveň. Privlastnil si ich ideológiu a zatváral oči.

Ani chyby tejto vlády a ani neschopnosť vládnuť by nás nemali vracať do temnoty a obdobia mafie.

Krajina patrí jej občanom a nie ľuďom nad zákonom alebo oligarchom v pozadí.

Simon Zsolt