.týždeň

.zsolt Simon

Legitimizácia fašistov a spolupráca s nimi je neakceptovateľná a to ani v mene prorodinnej politiky. Fašizmus a fašisti už v minulosti ukázali svoju prorodinnú politiku. Výsledkom bolo množstvo mŕtvych detí, žien a mužov.

Rovnako nemôže byť akceptovateľné konanie o minutí viac ako miliardy eur bez diskusie. Tobôž nie, ak veľká väčšina zmien má začať platiť až o šesť mesiacov, a nie hneď. Treba uznať, že situácia v spoločnosti je ovplyvnená mnohými faktormi, ktoré sme tu dávno nemali. Vojna na našej východnej hranici, rast inflácie vrátane rýchleho rastu cien energií a potravín, humanitárna a energetická kríza. Tieto faktory sú zložité na zvládnutie samy osebe, tobôž keď sa musia riešiť všetky naraz.

Prorodinná politika sa však začína niekde inde. Začína sa v politickej stabilite krajiny. Vo finančnom zabezpečení rodiny z platu a vhodných a flexibilných pracovných možnostiach pre rodičov. V prístupe ku kvalitným predškolským zariadeniam a v kvalitnom vzdelávaní detí. Na uvedené oblasti údajný ,,prorodinný balík“ nereflektuje.“

Celý článok…