Do tejto vládnej krízy sa krajina dostala pre neustále a zbytočné hádky vládnej koalície. Matovič a spol. vydláždili cestu k návratu Fica a jeho SMER-u. OĽaNO sklamalo dôveru Maďarov. A Fico si nezaslúži úctu. Povinnosťou nás zodpovedných, v maďarskej komunite, je urobiť všetko pre to, aby sa Fico do vlády nevrátil, ako aj zabrániť nástupu fašistov do vlády.

Maďarská komunita musí stáť na správnej strane. Musí byť jasné, že naša orientácia je pro-európska, našim cieľom je žiť v demokratickom a právnom štáte. Musíme stavať na spolupráci so slovenskými demokratickými stranami. Toto je kľuč k prosperite a stabilite. Maďarská komunita sa musí poučiť. Svoje zastúpenie nesmieme stavať na stranu, ktorá je poznačená vnútornými hádkami. No zároveň nemôžeme rezignovať na naše zastúpeniu v parlamente.

Maďarské fórum je stabilná strana s jasnou politickou orientáciou bez vnútorných hádok. Každému kto má záujem o seriózne zapojenie sa do vybudovania parlamentného politického zastupovania na základe hodnôt ponúkame spoluprácu.

Postavme sa zlu čelom. postavme sa na správnu stranu.