.týždeň

.zsolt Simon

„Žilinka dostal vo voľbách na GP v parlamente 136 hlasov. Medzi jeho prvé kroky patrilo zamietnutie prípadu „vietnamec“ pod koberec. V tomto prípade Kaliňák, vtedajší minister vnútra, poskytol alibi vietnamskej delegácii v podobe rokovania v Bratislave.

Je vysoko otázne či nezneužil svoju právomoc, keď poskytol vietnamskej delegácii vládny špeciál na odlet a nepravdivo informoval, že aj on je na palube lietadla aby vládny špeciál mohol s Vietnamcami odletieť.

Dnes je na rade otázka, či bude Žilinka utekať rovnako rýchlo a využije paragraf 363 na zametenie tohto obvinenia pod koberec. Ak sa to stane bude jasné, že vládna koalícia sa v boji proti korupcii a klientelizmu postavil na zlú stranu. Preukázalo by sa, že Žilinka je na poste GP s cieľom zametať.

Prípad zločineckej skupiny na čele s R. Ficom treba vnímať od počiatku a v kontexte informácie, ktoré sa na verejnosť dostali. Hlas podobný Ficovmu tvrdil, že sa vlastnou hlavou zaručí za peniaze na založenie a rozbehnutie politickej strany SMER. Je faktom, že ,,Naši ľudia“ stáli nad zákonom v mnohých prípadoch aj R. Kaliňák.“

Celý článok TU