SME

Neposielajme ďalšie zbrane! Nech Rusko obsadí Ukrajinu! A bude mier?

Rusko môže obsadiť aj iné štáty, ak chce. A nastane mier? Napadnuté štáty by mali prestať bojovať, mali by sa vzdať agresorovi. A to prinesie mier? Mali by sa vzdať svojej kultúry, svojej krajiny, svojho života! A bude mier?

Verím tomu, že občan každej krajiny má právo sa rozhodnúť o tom, kde a ako chce žiť svoj vlastný život; akú vládu, akých politikov chce mať za vodcov. Aj na to má každý právo, aby si vzal zbraň do ruky a bránil svojich blízkych v prípade, ak napadnú jeho krajinu, jeho národ, jeho rodinu, zabíjajú ženy a deti v jeho vlasti.

Kto sme vlastne, ak spochybňujeme činy napadnutého národa? Kto sme mi, ak odsúdime činy tých desaťtisícok mladých, ktorí zomreli počas obrany svojej vlasti, zanechajúc za sebou svoje rodiny. Kto sme, ak ich súdime z domu, z bezpečia, pod obranou vojenskej aliancie NATO.

Nestojím na nikoho strane, len na strane jedonduchách ľudí, na strane občanov, aký som aj ja. Som na strane života a základných ľudských práv. Zastávam tých, ktorí aj za cenu svojho vlastného života bránia svoju vlasť a svoju rodinu, vážim si ich z celého srdca! Cena za ich boj je to, z čoho každý má len jeden – život. Zaslúžia si našu podporu, rešpekt, úctu. Nech každý môže slobodne žiť vo svojej krajine a nastane mier. Keby nezabíjali ľudí inej národnosti, občanov inej krajiny, keby nechceli obsadiť územie suverénnej krajiny – bol by mier. Nech už nezabíjajú ďalších nevinných ľudí – A NASTANE MIER!

(autor je člen predsedníctva Maďarského fóra)