DENNÍKN

ZSOLT SIMON

„Trojnásobný premiér, ktorý stál nad zákonom a celé roky sa smial ľuďom do tváre, sa zrazu musí pozrieť do zrkadla a od strachu pustil do gatí. Ficovi ako premiérovi súdy roky nevedeli doručiť predvolanie na súd. Roky býval nad svoje pomery u daňového podvodníka. Ľudia, ktorí boli pre neho a pár ľudí, ktorí stáli nad zákonom, nepohodlní, mizli bez stopy. Fico s Kaliňákom nechali uniesť túto krajinu.

Zdá sa, že karma ich dobieha. Nie je problém, ak sa predseda vlády oboznámi s informáciami, ktoré sú utajované alebo pre bežných smrteľníkov nedostupné. Problémom je, ak si takéto informácie žiada s cieľom ich protizákonného použitia. Problémom je, ak viacerí členovia vlády a ďalšie osoby koordinovane postupujú so spoločným cieľom niekomu škodiť. Takéto konanie je v rozpore so zákonom.

Dnes Fico ani jeho Smer a ani Smer 2.0 nie sú vo vláde, a teda už nestoja nad zákonom. Dokonca musia svoje konanie začať vysvetľovať. Zostáva nám veriť, že prípad obvinenia Fica a Kaliňáka sa skončí pred súdom, aby sa mohli k obvineniam verejne vyjadriť. Je na súde, či ich uzná vinným alebo nie.“

Celý článok TU