aktuality.sk

„Predseda Maďarského fóra píše, ako mala Matovičova vládna koalícia možnosť zmeniť prokuratúru ruského typu, ale neurobila tak.
Je potrebné hneď úvodom skonštatovať, že Matovičova vládna koalícia mala na samom začiatku vládnutia ideálnu šancu na systémovú zmenu prokuratúry. Disponovala v parlamente ústavnou väčšinou. Mala možnosť zmeniť prokuratúru ruského typu na niečo demokratickejšie /trebárs na štátne zastupiteľstvo/.

Mali zmeniť princípy fungovania ako i kompetencie v rámci prokuratúry. Namiesto toho si Matovič, Kolár a spol. zvolili za GP Maroša Žilinku. S odstupom času sa zdá, že je to človek, ktorý sa ako sám, tak aj prostredníctvom svojich kolegov riadi princípom unesenej krajiny, systémom ,,našich ľudí“ a heslom ,,skutok sa nestal“.

Respektíve ,,skutok sa stal, ale je to OK“, lebo sa ho dopustil Fico, Kaliňák, Bödör a spol. –teda ,,naši ľudia“. A ani v náznaku nie je potrebné dovoliť, aby sa prípad skončil pred súdom a bolo z neho verejné pojednávanie. Matovičov GP prostredníctvom § 363 zametá kauzy predstaviteľov mafiánskej vlády pod koberec. Toto je dojem, ktorý nadobúda občan po včerajšom rozhodnutí generálnej prokuratúry v kauze súmrak.“

Maroš Žilinka

 Maroš Žilinka Zdroj: Branislav Wáclav/Aktuality.sk